Rainbow Six Siege Red Crow Paketi İnceleme

rainbow-six-siege-red-crow-inceleme
Yazan phobersus

Bu konumuzda Rainbow Six Siege’in Red Crow paketi incelemesini yapacağız. Bildiğiniz üzere bir süredir yeni DLC seslerini duymaz olmuştuk. Geçen haftalarda bu sessizlik bozuldu ve oyun yeni DLC olan Red Crow’u duyurmuştu. Bu yeni paket ile birlikte oyuna 2 adet operatör ve bir de yeni harita eklenmiş oldu. Operatörlerin isimleri Hibana ve Echo. Yeni haritanın adı ise Skyscraper. Bu yeni DLC ile kendimizi Japonya’nın müthiş atmosferinde bulacağız. Sizlerinde bu yeni DLC’yi beğeneceğinizi umuyorum ve incelemelere geçiyorum. İlk önce yeni operatörleri tanıyalım ve inceleyelim.

Operatör Hibana

 

Hibana adlı karakterimiz bir saldırı operatörü. Bu operatörümüzün en büyük özelliği ise silahında bulunan ve duvarlara yapışabilen patlayıcılar. Bu patlayıcıları istediğiniz duvara atarak o duvarda büyük delikler açabiliyorsunuz. Hiç bir engeli bulunmayan bu patlayıcılar taktiksel olarak hedef belirlediğiniz duvarlara atın ve patlatın. Bu sayede takımınıza yol ve görüş açısı açmış olacaksınız. Bu operatör bir nevi Ash ve Thermite karışımı diyebiliriz. Oynarken büyük zevk alacağınız bir karakter olmuş bunu da belirteyim.

Operatör Echo

 

Diğer karakterimizin adı ise Echo. Savunma karakteri. Bu operatörün en büyük özelliği yani yeteneği ise üzerinde bulunan bir drone’u kontrol edebilmesi. Bu drone yerlerden kapı aralarından ve havadan gidebiliyor. İçinde bulunan sersemletme özelliği ile düşmanlara saldırı yapabiliyorsunuz. Bu drone’u kullanırken sürekli info vererek oynamanız gerekiyor.

Yeni Harita Skyscraper

Rainbow Six Siege Red Crow incelemesinde bahsedeceğimiz şeylerden biri de yeni gelen Skyscraper adlı harita. Bu harita konu başında da belirttiğim gibi Japonya’da Nagoya isimli sokakta bulunan bir gökdelende geçiyor. Harita size fazlasıyla Japonya’nın o güzel atmosferini yaşatıyor.Bu haritayı ve haritanın yerlerini öğrenmek için tabi bol bol oynamak gerekiyor. İlk başta biraz karışık gelebilir fakat oynadıkça güzel bir harita olduğunu göreceksiniz.

Diğer Yenilikler

Operation Red Crow ile gelen operatörler ve yeni harita dışında başka yenilikler de mevcut.Bu yeniliklere kısaca kişiselleştirme diyebiliriz. Yani artık her karakterde farklı üniformalar, karakter kartları, charmlar ve özel zafer pozları bulunuyor. Bunların bazıları tamamen ücretsizken diğerlerini oyun içinde kazandığımız para birimi ile açabiliyoruz. Ayrıca oyuna bu DLC ile yeni skinler de eklenmiş oldu. Oyuna elite sistemi ile yani operatörler için setler de dahil oldu. Şimdilik Kapkan, Thermite ve Sledge için aktif. Bu setlerin adı Vympel, L Detachment ve Vintage Bureau. Oyundaki fiziksel hasarlar daha etkili oldu. Ayrıca oyuna savaş kıyafetleri de eklenmiş oldu. Çoğu silahlarda da dengeleme sağlandı.

Rainbow Six Siege Red Crow incelememiz bu kadar. Eğer eksik bir şey görürseniz lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Hepimize bol keyifli oyunlar.

Yorumlar

Yorum Metni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir